Історія закладу освіти

Виховати не значить тільки вигодувати і виняньчити, але і дати напрямок серцю і розумові.

В. Бєлінський

Дирдинський ЗДО "Ластівочка"

Заклад дошкільної освіти "Ластіівочка"розташований в селі Дирдин по вулиці Миру,41 зареєстрований 12 грудня 1990 року повторно розпочав свою роботу у жовтні 2006 року. Дошкільний заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Положенням про дошкільний навчальний заклад України», затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 року №305, іншими нормативно-правовими актами.

Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді , догляді та оздоровленні дітей, створення умов для фізичного , розумового і духовного розвитку.

Діяльність дошкільного закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення

фізичного і психічного здоров’я дітей; формування їх особистості,розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту. До жовтня 2012 року в дошкільному закладі була укомплектована змішана група дітей (2-6 років).Перебування дітей в дошкільному закладі денне. Група налічувала 27 дітей. Потужність закладу - 9 місць. В жовтні 2012 року була відкрита додаткова група в орендованому приміщенні при школі.

На 1.09.2020 року ЗДО відвідують 26 дітей, віком від 2 до 6 років. Велика увага приділяється охопленню дітей 5-ти річного віку. Відповідно закону «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної, середньої та дошкільної освіти», передбачено зміни до Закону України «Про дошкільну освіту», а саме – запровадження обов’язкової дошкільної освіти дітей 5-ти річного віку. В цьому навчальному році дошкільною освітою охоплено 9 дітей п’ятирічного віку , які постійно відвідують дитячий садок. Цього року в ЗДО був зроблений поточний ремонт: побілено стелі, пофарбовано підлоги, пофарбовано всі надвірні споруди, придбали пральну машинку – автомат, комп’ютер, підприємці села подарували посуд, за рахунок коштів по земельним угодам будуть встановлені вікна в старшій групі, підприємці подарували глибинний насос в криницю для подачі води. Харчування в ЗДО триразове, а в оздоровчий період – чотириразове. Діти забезпечуються якісними продуктами

харчування з обов’язковими сертифікатами якості. Адміністрація ЗДО працює над тим, щоб харчування становило 85-90%. Харчоблок забезпечений необхідним посудом, електроплитою, холодильником з великою морозильною камерою, проточною холодною та гарячою водою, ведуться всі необхідні документи по харчуванню, посуд та інвентар промаркірований. Групові кімнати забезпечені необхідними меблями по віку дітей.

Найвища цінність освіти не тільки діти, а й педагоги, здатні до розвитку здібностей, таланту, спеціального захисту, збереження індивідуальності дитини. В дитячому навчальному закладі працює 4 педагогічні працівники: завідуюча та 3 вихователі. Велике значення надається підвищенню фахової майстерності педагогів. Педагоги закладу приймали участь у роботі методичних об’єднань району, семінарах де обмінювалися досвідом роботи та знайомились з новими педагогічними технологіями. Особливо цікавими та результативними виявилися семінари в м. Городище ЗДО «Джерельце» на тему «Єдність сім’ї і дитячого садка в процесі фізкультурно – оздоровчої діяльності», с.Валява ЗДО «Сопілочка» на тему «Засоби ігрового моделювання у роботі з дітьми молодшого віку для удосконалення монологічного мовлення», РМК на тему « Організація життєдіяльності дітей за освітніми лініями БКДО», «Розвиток мовлення і корекція мовленнєвих порушень у дітей дошкільного віку» ЗДО «Зірочка» м. Городище, «Проектна діяльність на службі удосконалення зв’язного мовлення та комунікативних вмінь старших дошкільників» ЗДО «Джерельце» м. Городище.

Постійно передплачуються та опрацьовуються фахові видання «Дошкільне виховання», тижневик «Освіта»,»Джміль», «Палітра педагога». Велика увага приділяється навчально-методичному забезпеченню освітньо-виховної роботи дитячого садка. За батьківські кошти були придбані іграшки, також педагоги дитячого закладу постійно купують методичні посібники та літературу, яку використовують у своїй роботі. Працівники працювали над виготовленням дидактичного матеріалу, , дидактичних посібників та ігор із сенсорного розвитку: «Квіткова галявина»,

«Прикрасимо чашку для ведмедика», «Кольоровий потяг», «Веселі сторіночки» , створенням ігрових зон: перукарня,

аптека, лікарня, магазин, бібліотека, сім’я, автопарк. Виготовили новий куточок природи та чергових,

куточок служби безпеки,

дбаємо про

естетичне оформлення кімнат: виготовили пано – карта України – колективна робота дітей старшої групи, «Моє рідне село» - робота вихователів та дітей старшої групи.

Діти із задоволенням беруть участь в інсценізації казок. А ляльковий та настільний театри з декораціями для них виготовили вихователі. .

Цього року наш дошкільний заклад брав участь в районному святі

дитячої творчості «Сузір’я талановитих дошкільнят» та у виставці приуроченій до цього заходу.

Колектив закладу працює в тісному контакті з батьками, бо саме сім’я закладає основи культури. Під впливом сім’ї діти перебувають з моменту народження. Там вони отримують інформацію про те, що добре, а що погано, як і коли слід себе поводити. У дитячому навчальному закладі створено інформаційний куточок для батьків, який має консультативний інформаційний характер психолого-педагогічного, юридичного та методичного спрямування. Також виставляються ширми по порах року, створена «скринька слушних пропозицій».

Кожного року восени, зимою та весною проводиться тиждень безпеки «Бережімо себе діти». У травні для дітей була проведена розвага «Лісова школа безпеки» та спортивна розвага «З

фізкультурою ми дружимо»

На протязі навчального року були проведені такі свята: «В ліс прийшла красуня осінь»,«Зачарована ялинка», «Мамине свято», виставка «Ходить гарбуз по городу…», виставка до 200 – річчя з дня народження Т.Г.Шевченка, «Прощавай садок дитячий» Раз на квартал проводяться тематичні дні: день здоров’я, день дозвілля; останній четвер місяця – «День казки».

За минулий навчальний рік педагогічні працівники закладу не атестувалися.

В нашому дитячому садочку працює батьківський комітет. Всі його члени та голова - це молоді, енергійні люди, які завжди цікавляться життям дитячого закладу та стараються завжди прийти на допомогу. Також створено раду дитячого навчального закладу - на засіданнях якої присутні заслуховують звіти завідуючої та вихователя щодо нашої роботи, а саме: завідуючої : « Організація харчування дітей», «Підготовка до зими ДНЗ», «Підготовка до оздоровчого періоду»;

Вихователів : «Звіт про обстеження житлово-побутових умов дітей,які перебувають у несприятливих соціально-економічних умовах», «Підготовка до новорічних свят», «Безпека життєдіяльності дітей».

Щороку керівник закладу звітує перед громадськістю села про свою роботу та отримує високу оцінку своєї діяльності. Цього року до цієї події була приурочена виставка творчості наших родин «Родинне дозвілля»

Минулого року наш колектив розпочав роботу по впорядкуванню території дитячого закладу,

та наданню привабливого вигляду. Вже певна робота проведена, а саме: виготовлено казкові персонажі, розбиті клумби, зроблений казковий ставочок.

Кiлькiсть переглядiв: 350

Коментарi